AskaMarıne

Home Devam Eden İşler / On Going Projects Biten İşler / Finished Projects İrtibat / Contact Marina Ekipmanları

ASKA Marina ve Deniz Yapıları Proje Mühendislik Danışmanlık İnşaat A.Ş.

ASKA Marine Engineering, Design, Consulting, Construction and Services Inc.

 Hafta Sokak 2/3, Gaziosmanpasa, Ankara, TURKEY

 

Yüzer Yapı Teknolojisi Bizim İşimiz

 Kıyı, Liman Mühendisliği ve Projelendirme 

 Yüzer İskeleler  Yüzer Yolcu Feribotu İskeleleri
 Yüzer Marinalar  Askeri Amaçlı Yüzer İskeleler
 Yüzer Dalgakıranlar  Çeşitli Marina Ekipmanları

Liman, Barınak, İskele, Rıhtım ve Mendirek İnşaatları

 ASKA A.Ş. hakkında:            

1982 yılından beri faaliyet gösteren firmamız; Devlet Yolları, Liman, İskele, Rıhtım, Mendirek, Balıkçı Barınağı ve her türlü alt yapı ve üst yapı inşaatlarının yanında,  Yüzer İskele, Yüzer Marina ve Yüzer Dalgakıran Sistemleri inşaatları ile iştigal etmekte ve bu konularla ilgili Mühendislik, Proje ve Danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

           1984 ile 1995 yılları arasında, Kara Yolu inşaatları ile ilgilenen firmamız, asfalt mıcırı, mekanizasyon malzemesi temin ederek bu kapsamda yaklaşik 2,000,000 ton ocak işletmesi  yapmıştır.

1994 yılı ortalarından itibaren, T.C Ulaştırma Bakanlığı DLH İnşaatı Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartılan işlere ağırlık verilmiş ve sırasıyla; Tatvan Sahil Tahkimatı, Van Havaalanı Van Gölü Sahil Tahkimatı, Marmara Adası Saraylar Beldesi İskele ve Rıhtım İnşaatı, Mordoğan Balıkçı Barınağı Tali ve Ana Dalgakıran İnşaatı yapılmıştır. Göcek Marina Resort 'a ait Plaj, Kıyı Düzenleme ve İskele İnşaatı ise 2002 yılı başında başlanmış ve bir kaç ay içerisinde tamamlanmıştır. Şu anda Marmara Adasi Saraylar Beldesi Rihtim Tevsii Insaati isleri yapimi devam etmektedir.

1997 yılından beri de; Kanada firması olan Structurmarine'in Türkiye Temsilcisi olarak, yüzer marina sistemleri ile de ilgilenilmeye başlanmış veilk marin alüminyum alaşımı karkaslı yüzer marina  sistemimizi 1998 yılında, DLH’nın 234 Yatlık Çeşme Marina’ tamamlamış, Enternasyonal Turizm yatırımı olan 400 Yatlık Port Göcek Marina’da  1999’da teslim etmiş bulunmaktadır. İnşaatına Nisan 2002’de başlanmış olan, Doğuş Turizm Grubu yatırımı 550 Yatlık Bodrum D-Marin Turgutreis Yat Limanı ise hizmete açılmıştır. İnşaatına 2003 Ağustos ayında başlanmış olan, DLH'nın Sığacık Yat Limanı inşaatı ise Aralık ayında tamamlanmıştır. 

Yapımına Eylül 2004 ortasında başlananan Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı Marmaris ve Fethiye yüzer yanaşma iskeleleri işi, anahtar teslimi olarak 60 günde tamamlanarak hizmete açilmistir.

            Sizlere de hizmet verebilmek ümidiyle..       

Last Updated: 29/04/06